Відділення фізичної та медичної реабілітації

Home / Відділення фізичної та медичної реабілітації

Завідувач відділенням

Прокопович Єгор Володимирович

Кандидат медичних наук

Відділення фізичної та медичної реабілітації Київської міської клінічної лікарні №6 надає планову спеціалізовану медичну допомогу.

Ліжковий фонд складається з 30-ти ліжок, що використовуються на підставі розподілення в залежності від стану хворих.

У відділенні проводиться обстеження та комплексні реабілітаційні заходи хворим з неврологічною та ортопедичною патологією. А саме – пацієнтам після перенесених інсультів, черепно-мозкових та спінальних травм, запальних захворювань центральної та периферичної нервової системи, нервово-м’язових захворювань, хвороб мотонейрону, захворювань периферичної нервової системи (вертеброгенних уражень, полінейропатій, нейропатій, зокрема тунельних, радікулопатій), мієлопатій, хронічних судинних захворювань головного мозку, нейродегенеративних захворювань та екстрапірамідних порушень.

З метою покращення діагностики та визначення ступеню фукціональних порушень, а також контролю якості реабілітаційних заходів використовуються сучасне медичне обладнання, інноваційні методики та технології:

Реабілітаційні процедури:

Кінезіотерапія являється природним методом відновлення порушення органів рухового апарату, який впливає на м`язову систему , суглоба та зв`язки.

Кінезіотерапія – це лікування рухом, як метод широко використовується при  захворюваннях органів рухового апарату, неврологічних захворюваннях, в травматології та при захворюваннях серцево-судинної та дихальної системи.

Захворювання, які лікують з використанням кінезіотерапії:

  1. Відновлення рухової активності після інсульту.
  2. Радикулопатії, гриж та протрузії міжхребцевих дисків.
  3. Порушення постави ( сколіоз, кіфоз).
  4. Дегенеративно-дистрофічні зміни в хребті ( остеохондроз ).
  5. Головний біль верте6брогеної природи.
  6. ВСД.
  7. Реабілітація після травм та операцій на суглобах та хребті.
  8. Формування моторних та координаційних навиків у дітей.

Головне завдання кінезіотерапії – це часткове чи повне відновлення об`єму сили в пошкоджених кінцівках ,навиків ходьби, самообслуговування та рівноваги.

Реабілітаційна підвісна рейка  ( модуль активної реабілітації ) – це комплекс пристосування, які необхідні для активного відновлення рухових функцій та навиків ходьби під час реабілітації в медичних закладах.

Реабілітаційна клітка предзначається для проведення індивідуальної кінезіотерапії

Це підвісна система навантаження ОРА для відновлення амплітуди руху , нормалізації тонусу м`язів та збільшення їх сили, покращення балансу і розвитку ,координації рухів.

Можливе використання повного підвішування, активних вправ з дозованою протидією, та активних вправ з підтримкою і використанням систем блоків та важелів еластичних шнурів.

Сприяє зміцненню м`язів , являється активною навіть в тих випадках, коли пацієнт не може самостійно пересуватися в просторі, для лікування артрофії м`язів, ослабленого тонусу, при паралічах та парезах.

Ерготерапія – метод активної реабілітації, направлений на відновлення втрачених рухових функцій та дрібної моторики верхніх кінцівок, та включає в себе заняття, спрямовані також на тренування координації рухів, пам’яті й уваги, а також роботу з психологічним станом пацієнта, рівнем його пристосованості до самостійного життя у побуті.

Головна особливість ерготерапії, без якої неможливо досягти успіху, – це активна участь хворого. Без зацікавленості пацієнта ерготерапія неможлива. Іншими словами, під керівництвом ерготерапевта пацієнт сам себе заново навчає.

Електронейроміографія (стимуляційна та голкова)(червоним то інформація про ЕНМГ )

Leave a Reply

Your email address will not be published.