Ревматологія та кардіологія

Завідувач відділенням

ІВАНОВА ГАЛИНА ПЕТРIВНА

Ревмо-кардіологічне відділення – одне з відділень, яке існує в Київській міській клінічній лікарні № 6 з часу заснування лікарні, в ній нікому не відмовляли в наданні медичної допомоги. Більшість хворих госпіталізується за невідкладними показаннями кардіологічних (7 днів — 24 год.) і планових ревматологічних, серед них багато літніх людей з різноманітною патологією.

В умовах багатопрофільної, добре оснащеної лікарні, вдається поставити діагноз навіть в складних випадках. Разом з основним захворюванням, лікарі відділення лікують супутні захворювання та ускладнення хвороб.

У відділенні працює 6 лікарів, у двох – вища категорія з кардіології, у трьох – вища з ревматології.

Завідуюча відділенням Іванова Галина Петрівна – кардіолог вищої категорії.

Лікарі разом з кардіологією проходили спеціалізацію з ревматології. У 60% медсестер відділення – вища кваліфікаційна категорія.

Відділення багато років являється базою кафедри терапії та ревматології НМАПО ім. П.Л.Шупика. В останні роки відділення активно співпрацює з Інститутом серця, Інститутом кардіології імені М.Д.Стражеско, Інститутом Амосова, Інститутом Шалімова.

Опираючись на новітні досягнення науки, на базі відділення проводиться підбір проти рецидивної анти аритмічної терапії у хворих на ішемічну хворобу серця з частими пароксизмами фібриляції передсердь, такі хворі, в подальшому, тривалий час спостерігаються співробітниками відділення амбулаторно. Проводиться медикаментозна кардіоверсія (відновлення нормального синусового ритму) при пароксизмах аритмії. У кардіологічних хворих проводять діагностику скритих порушень ритму, «інших» ішемій, загальних захворювань міокарду, метаболічних зсувів. Проводять функціональні проби, в результаті яких провокуються патофізіологічні стани, і як результат починає проявлятись скрита або важкодоступна в умовах спокою патологія. Це фізичні (статичні, динамічні), психоемоційні, моделювання зниження венозного кровоточу, локальні первові подразнення (холодова дія) на зовнішнє дихання лікарські (ерготамінова, нітрогліцеринова, аденозинова, добутамінова).       Діагностика та лікування ревматологічних хворих проводиться сучасними методами. На даний час проводиться програма ІБТ у хворих з ВА.

У відділенні розгорнуто двомісні та п’ятимісні палати, двомісні відремонтовані за євро стандартом з холодильником і душовою.

Leave a Reply

Your email address will not be published.