Інсультне відділення

Головна / Інсультне відділення


Завідувач відділенням

ДУБІНІНА Людмила Віталіївна

Інсультне відділення Київської міської клінічної лікарні №6 надає планову та ургентну медичну допомогу.

Ліжковий фонд відділення – 50 ліжок. У відділенні функціонує палата інтенсивної терапії, яка оснащена кардіомоніторами, інфузоматами,  29 ліжок оснащені централізованою подачею кисню, наявні 11 кисневих концентраторів.

Неврологічне відділення є базовою клінікою кафедри неврології Національного медичного університету ім.. О.О. Богомольця, де проводиться значна лікувально-консультативна та наукова робота.

У відділенні проводиться обстеження та лікування хворих з захворюваннями центральної та переферійної  нервової системи, а саме: на цереброваскулярну патологію (гостре порушення мозкового кровообігу за ішемічним та геморагічним типом, транзиторні ішемічні атаки, хронічну недостатність мозкового кровообігу та реабілітаційне лікування після церебральних катастроф),  вертеброгенні мієлорадикулопатії, дегенеративні захворювання ( хворобу Паркінсона, міастенію), інфекційно-алергічні та аутоімунні ураження нервової системи (розсіяний склероз, розсіяний енцефаломієліт, гострі та хронічні радикулополінейропатії) .

В практичній діяльності неврологічного відділення використовуються сучасні методики, технології в лікуванні та обстеженні хворих з захворюваннями нервової системи згідно міжнародних протоколів та настанов:

  1. Тромболітичне лікування хворих на ішемічний інсульт: в межах терапевтичного вікна з початку захворювання та при відсутності протипоказів проводиться системна тромболітична терапія (препаратом Актелізе за державний кошт)-рівень доказовості при ішемічному інсульті А. Протягом поточного року тромболітична терапія альтеплазою проведена 16 хворим, одному хворому, який приймав дабігатран на до госпітальному етапі, тромболітична терапія проведена після попереднього введення праксбайнду .
  2. В 2020-2021рр. були розроблені та впроваджені в лікувальний процес методики лікування хворих з інсультами на фоні гострої COViD-19 інфекції та в реконвалісцентний період. На данний час робота в данному напрямку триває.

3.З березня 2018р. проводиться виявлення олігоклональних імуноглобулінів в лікворі та крові для діагностики та оцінки прогнозу перебігу розсіяного склерозу, подальшого проведення специфічного імунокорегуючого лікування.

  1. 3-м пацієнтам було діагностовано гостру аутоімунну запальну полірадикулопатію Гієна-Баре, всі хворі тривало перебували на ШВЛ та отримували специфічну імунологічну терапію і на момент виписки з відділення мали значний регрес симптомів захворювання, з повним відновленням функції самообслуговування.
  2. За останні 2 роки 5 пацієнтам було вперше діагностовано та підтверджено ДЗ: хвороба мотонейрона (БАС) з подальшими систематичними курсами терапії Едаравоном (ксаврон) та респіраторною підтримкою.
  3. Проводиться діагностика та диференційоване лікування міастенії, опираючись на виявлення антитіл до рецепторів ацетилхоліну та анти-MuSK.
  4. Протягом останнього року 4м пацієнтам діагностовано ураження нервової системи як прояв борреліозу, всім хворим проводилося лікування в тісній співпраці з лікарем інфекціоністом.

.

Leave a Reply

Your email address will not be published.