ЛІКУВАННЯ В БАРОКАМЕРІ
Баротерапія – це не лише метод лікування, але й ефективний інструмент для профілактики широкого спектру захворювань. Сеанси у барокамері сприяють підвищенню стійкості організму, зміцнюють імунітет, підвищують витривалість спортсменів та загально покращують стан здоров’я. За допомогою підвищення рівня кисню в крові досягається стабілізація енергетичного балансу, регулюється функціональна активність клітин та ефективно виводяться токсини з організму.
Цей метод лікування з успіхом застосовується в КНП «КМКЛ №6» в Києві.
Принцип його полягає у застосуванні кисню під високим тиском в лікувальних цілях.
Процедура проходить в умовах гіпербаричної атмосфери (надлишкового тиску), під час якої пацієнти вдихають очищений кисень. Для досягнення ефекту необхідно, щоб тиск в процесі лікування значно перевищував тиск навколишнього середовища.
Проведення баротерапії
Пацієнт лягає в барокамеру – особливу споруду, схожу на підводний батискаф. Ця конструкція є герметичною капсулою з прозорим віконцем. В барокамері знаходяться датчики, здатні визначати тиск і рівень кисню. Їх показники весь час контролює і регулює лікар.
Під час сеансу гіпербаричної оксигенації кров максимально насичується киснем і разом з її током кисень проникає в усі ділянки організму. Таким чином організм запускає відновлювальні процеси в усіх тканинах – в нервових, м’язових, кісткових, хрящових та інших.
Зазвичай для отримання необхідного лікувального ефекту призначають від однієї до п’яти, іноді до дванадцяти процедур.
Сеанс лікування триває 45 хвилин.
Курс лікування: 10–25 процедур. Тривалість і кількість процедур корегує лікар індивідуально для кожного пацієнта.
Гіпербарична оксигенація рекомендована хворим з наступними патологіями:
- Інфекційні захворювання або їх ускладнення.
- Судинна патологія: облітеруючі захворювання судин кінцівок, трофічні виразки в результаті порушення кровообігу, газові емболії судин.
- Патологія шлунково-кишкового тракту: виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, постгеморрагіческій синдром після шлункової кровотечі, захворювання кишечника.
- Патологія печінки: гострий гепатит, хронічний гепатит, цироз печінки, печінкова недостатність.
- Патологія нервової системи: ішемічний інсульт, черепно-мозкова травма, енцефалопатії, травми спинного мозку, парези периферичних нервів.
- Очна патологія: порушення кровообігу сітківки ока, діабетична ретинопатія, дистрофія зорового нерва при отруєнні метиловим спиртом.
- Патологія ендокринної системи: декомпенсований інсулінозалежний діабет, ускладнення діабету, дифузно-токсичний зоб.
- Патологія ендокринної системи: декомпенсований інсулінозалежний діабет, ускладнення діабету, дифузно-токсичний зоб.
- Щелепно-лицьова патологія: пародонтоз, некротичний гінгівіт і стоматит, загоєння після пластичних операцій.
- Гінекологія: хронічні запальні захворювання органів малого таза у жінок.
- Урологія, андрологія: простатит. Відзначено виражене поліпшення статевої функції у чоловіків похилого віку після закінчення курсу ГБО (гіпербаричної оксигенації).
- Травми: профілактика ранової інфекції, мляво гранулюючі рани, опікові ранові поверхні, обмороження, післяопераційні рани в пластичній хірургії і інші.
- Отруєння: отруєння окисом вуглецю, ботулізм, токсичними речовинами, ціанідами.
- Променеві ураження: радіаційні остеонекроз, мієліт, ентерит; особливу групу складають хворі, які отримують хіміотерапію та променеву терапію при онкологічних захворюваннях.
- У наркології також є успішний досвід використання ГБО для зняття абстинентного синдрому.
Протипоказання:
- психічні розлади;
- епілепсія;
- острах перед замкнутим простором;
- гіпертонічна хвороба 2 і 3 ступеня;
- запальні процеси в гострому періоді;
- ішемічна хворобу серця;
- запальні захворювання ЛОР-органів (отит, синусит, фарингіт і ін.);
- захворювання легенів (абсцес, легеневу недостатність, зливна двостороння пневмонія);
- недавно перенесені черепно-мозкові травми.
Як підготуватися до баротерапії:
Перед початком баротерапії обов’язково проводиться огляд пацієнта профільним лікарем та аналіз його стану, враховуючи результати діагностики. У разі необхідності може бути призначена консультація з невролога, нейро-реабілітолога, фізіотерапевта, кардіолога, пульмонолога, гастроентеролога, гінеколога, уролога та інших спеціалістів. Це дозволяє розробити індивідуальну програму лікування у барокамері, враховуючи потреби кожного пацієнта.
Підготовка до проведення баротерапії включає такі кроки:
- Перед процедурою слід змити з тіла косметичні та парфумерні засоби.
- Напередодні та в день лікування не слід використовувати вагінальні свічки.
- Перед проведенням процедури необхідно очистити ніс від слизу та скупчень.
- Рекомендується зняти прикраси.
- Перед процедурою важливо спорожнити кишечник та сечовий міхур.
Ефективність процедури
Ефективність кисневої барокамери виявляється у впливі на загальні процеси відновлення організму, забезпечуючи тонізуючий ефект та підтримуючи імунну систему в цілому.
Позитивний вплив баротерапії не є тимчасовим явищем, оскільки його тривалий ефект полягає у сприянні формуванню нових кровоносних судин та інтеграції закритих капілярів у систему кровообігу.
Крім терапії вже виявлених захворювань, спеціалісти рекомендують жителям мегаполісів проводити щорічні сесії оксигенотерапії для профілактики, де достатньо 10-15 сеансів.