Друк

День боротьби зі СНІДом: ООН заявляє про часткові успіхи

Кількість нових випадків зараження ВІЛ у 25 країнах світу скоротилося на 50%, йдеться в новому звіті Об'єднаної програми ООН з боротьби з вірусом ВІЛ та СНІДом (UNAIDS).

Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається 25-й раз у своїй історії у суботу, 1 грудня.

За останньою статистикою, найбільша кількість інфікованих залишається в країнах Африки на південь від Сахари, хоча деякі з цих країн зробили важливі кроки щодо скорочення кількості нових носіїв ВІЛ.

"Ефіопія, Малаві і Ботсвана домоглися різкого скорочення числа ВІЛ-інфікованих, продемонструвавши тим самим, що вони здатні контролювати епідемію", - сказав в інтерв'ю ВВС виконавчий директор UNAIDS Мішель Сідібе.

Тим не менш, нещодавно отримані дані з інших регіонів світу свідчать, що число нових випадків зараження ВІЛ зростає, особливо серед молодих людей і чоловіків, які мають статеві контакти з іншими чоловіками.
Зростання смертності

Ризик померти від СНІДу у ВІЛ-інфікованих українців вищий, ніж у найбільш уражених епідемією регіонах Африки, переконаний виконавчий директор Міжнародного альянсу з ВІЛ/СНІДу в Україні Андрій Клепіков.

"Нині в світі від СНІДу помирає менше людей, ніж у попередні роки. А в Україні навпаки", - Клацнути
 сказав пан Клепніков в інтерв'ю ВВС Україна.

За словами експерта, в Україні смертність від СНІДу зросла на 70%.

"В першу чергу, така загрозлива тенденція пов'язана з браком фінансування з державного бюджету, бо вже не перший рік поспіль загальнонаціональну програму зі СНІДу фінансують менш ніж на 50%", - каже Андрій Клепніков.

Саме тому, на його думку, Україна має такі вкрай тривожні наслідки.

У Великобританії, за даними національного Агентства із захисту здоров'я, у 2011 році кількість інфікованих у цій категорії досягла "безпрецедентного" рівня.

У Росії за перше півріччя поточного року, за даними уряду, число інфікованих ВІЛ зросло на 12% в порівнянні з тим же періодом 2011 року.

Центри з контролю і профілактики захворювань США також відзначають зростання кількості інфікованих серед молодих людей, переважно чоловіків.

За даними американського відомства, щомісяця носіями ВІЛ-інфекції стають близько тисячі людей, які про це здебільшого не знають.

У Китаї, за даними офіційного агентства "Синьхуа", за період з січня по жовтень 2011 року кількість нових випадків зараження збільшилася на 13%, а кількість носіїв ВІЛ серед осіб, старших 50 років, зросла на 20%.

За даними міністерства охорони здоров'я КНР, в країні налічується майже 0,5 мільйона носіїв ВІЛ-інфекції, близько 70 тисяч нових випадків зараження зареєстрували минулого року.

Рятівні ліки

За нещодавніми даними UNAIDS, загалом 34 мільйони осіб є носіями ВІЛ у світі.

UNAIDS стверджує, що кількість нових випадків зараження ВІЛ у 25 країнах світу скоротилося на 50%

При цьому статистика вказує на зниження числа ВІЛ-інфікованих серед дітей. Їх частка скоротилася на 24% у порівнянні з 2009 роком.

Кількість нових випадків зараження серед дорослого населення за останні чотири роки залишалася стабільною: щороку реєструють приблизно 2,5 мільйони нових випадків.

Багато носії ВІЛ на даний час отримують ліки, які тримають вірус під контролем. Однак, як зазначено у звіті ООН, близько семи мільйонів людей, що мають потребу в ліках, їх не отримують.

В Україні, за офіційними даними, живе понад 130 тисяч ВІЛ-інфікованих. За словами Андрія Клепнікова, лише 20% з них отримує необхідне лікування.

"За оцінками експертів, ця цифра - 130 тисяч - [насправді] щонайменше вдвічі більша. Тобто, йдеться десь про 260 тисяч ВІЛ-інфікованих людей в Україні. І половина з них не знає про свій статус ", - розповів експерт.

А це означає, що вони не лише самі можуть несвоєчасно розпочати лікування, але й підвищують ризик інфікування інших, додав він.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Monday the 16th. Київська міська клінічна лікарня №6, 03680, м. Київ, пр. К. Комарова 3. Bigcommerce review - All rights reserved.